Metamfetamin Vücuttan Kaç Günde Temizlenir?

Metamfetamin yüksek etkisi sadece birkaç dakika ile birkaç saat arasında sürse de, ilaç vücudunuzda çok daha uzun süre kalabilir. Yıprandıktan sonra bile, karaciğeriniz maddeyi sisteminizden atabilmek için parçalamak için çok çalışmaya devam eder. Bu, metamfetamin vücudunuzda ne kadar kaldığını ve uyuşturucu testlerinde ne kadar süreyle tespit edilebileceğini merak etmenize neden olabilir.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Metamfetamin İdrarda Ne Kadar Kalır?

Bu test yöntemi, nispeten non-invaziv ve hızlı olduğu için yaygındır. Test edilen kişi bir bardağa idrarını yapar ve daha sonra içeriği, idrarında bulunan farklı maddelerin seviyelerini belirlemek için test edilir. Metamfetamin, son kullanımdan bir ila beş gün sonra idrar testi ile tespit edilebilir.

Metamfetamin Kanınızda Ne Kadar Kalır?

Beş saate kadar olan yarı ömrüne dayanarak, son kullanımdan sonra yaklaşık 25 saat boyunca kanda metamfetamin tespit edilebilir.

Metamfetamin Tükürüğünüzde Ne Kadar Kalır?

Tükürük testi, emici bir malzeme ile ağız veya dilin bir swabını içerir. Tükürük testi için algılama süresi, son kullanımdan sonra iki gün kadar uzun olabilir.

Metamfetamin Saçınızda Ne Kadar Kalır?

Metamfetamin tespit etmek için saç testleri kullanılabilir. 1,5 inçlik bir saç örneği, 90 gün öncesine kadar alınan metamfetamin tespit edebilir.

Metamfetamin Anne Sütünde Ne Kadar Kalır?

Metamfetamin, son kullanımdan sonra 72 saate kadar anne sütünde kalabilir. Bu nedenle metamfetamin kullanan anneler emzirmekten vazgeçerler. Bir anne yakın zamanda metamfetamin kullanmışsa ve emzirmek istiyorsa, son metamfetamin kullanımından sonra 48 ila 100 saat beklemelidir. Bununla birlikte, idrar taraması sistemde herhangi bir metamfetamin göstermiyorsa, anne emzirmeye daha erken devam edebilir.

Metamfetamin Kac Gunde Temizlenir
Metamfetamin Kac Gunde Temizlenir

Metamfetamin Tırnaklarınızda Ne Kadar Kalır?

Metamfetamin, son kullanımdan üç ila altı ay sonra tırnaklarda tespit edilebilir.

Metamfetamin Sisteminizde Ne Kadar Kaldığını Etkileyen Faktörler

Algılama süreleri kişiden kişiye değişebilir. Bunu etkileyen bazı yaygın faktörler, kullanılan miktarı ve genel sağlığı içerebilir, ancak bunlarla sınırlı değildir. Metamfetamin kullanımının miktarı ve sıklığı, ilacın vücudunuzda kalma süresini etkiler. Bir kişi metamfetamin sık ve büyük miktarlarda kullanırsa, ilacın vücuttan atılması daha uzun zaman alacaktır.

İyi bir genel sağlığa sahip olmak, vücudunuzun maddelerden kurtulma yeteneğini etkileyebilir. Genel olarak sağlıklı bir insansanız, karaciğeriniz daha verimli çalışabilir, bu nedenle toksinlerin yok edilmesi sağlıksız birine göre daha hızlı gerçekleşir.

Metamfetamin Ne Kadar Sürer?

Bir kişi metamfetamin aldıktan sonra, çökmeden önce genellikle bir metamfetamin birkaç aşamasını yaşarlar. Bu etkilerin süresi değişebilir. Bununla birlikte, vücudunuz ilaca maruz kaldığı ve onu parçalamaya başladığı için genellikle öngörülebilir bir sırada ortaya çıkarlar.

1. Aşama: Rush

İlk aşama, başlangıçta metamfetamin aldıktan sonra ortaya çıkar ve buna “acele” denir. Bu olay, beyne ani bir dopamin selinin bir sonucudur. Bu süre zarfında kalbiniz hızlanır, öğrenciler genişler ve kan basıncınız ve metabolizmanız artar. İlk aşama 30 dakikaya kadar sürebilir.

2. Aşama: Yüksek

İlk aceleden sonra, ikinci aşamayı deneyimleyeceksiniz: yüksek. Metnin yüksek olması dört ila 16 saat arasında sürebilir ve hiperaktivite ve hızlı düşünme kalıpları ile karakterizedir. Met kullanmış ve yüksek bir deneyim yaşayan birinin diğer görünür yan etkileri arasında agresif veya obsesif-kompulsif davranış ve kafa karışıklığı veya tutarlı cümleler oluşturma yeteneğinin olmaması yer alır.

3. Aşama: Binge

Metamfetamin kötüye kullanan birinin, yüksek yıprandığında çökmesini önlemek için binging adı verilen bir sonraki aşamadan geçmesi yaygındır. Binging, üç ila 15 gün arasında sürebilir ve bu süre zarfında kişi genellikle yemek yemekten kaçınır. Met kullanıcıları üzerinde yakın zamanda yapılan bir araştırmada, %67’si haftada birkaç kez metamfetamin kullanmış ve %23’ü her gün günde birkaç kez kullanarak aşırılıklarından asla vazgeçmemeye çalışmıştır.

4. Aşama: İnce Ayar

Bazen en tehlikeli olarak kabul edilen metamfetamin zehirlenmesinin son aşaması ince ayar yapmaktır. İnce ayar sırasında, yüksek yıpranır ve kaşıntı gibi yan etkiler yaygındır. Ayrıca, bir kişi birkaç gün uykusuz kaldığı için giderek daha fazla sinirli, paranoyak ve kararsız hale gelebilir. Bu aşamadan geçen insanlar genellikle tahmin edilemez. Bazı kişiler metamfetamin psikozu geliştirir ve kendine zarar verme riski daha yüksektir.

5. Aşama: Kaza

Bir metamfetamin kazası sırasında, vücut, metamfetamin yüksekliğinden aşırı uyarıldıktan sonra sonunda kapanır. Bu aşama bir ila üç gün sürebilir ve aşırı yorgunluk ve uyku içerir. Metamfetamin almayı bıraktığınızda da çökme meydana gelir. Çoğu metamfetamin kullanıcısı için, durduktan sonraki ilk on gün içinde çöküş yaşarlar.

6. Aşama: Akşamdan Kalma

Bir metamfetamin akşamdan kalma genellikle kazayı takip eder. Kafayı yedikten sonra birkaç gün uyuduktan sonra, kişi genellikle dehidrasyon, açlık ve hem zihinsel hem de fiziksel yorgunluktan muzdariptir. Bu aşama 14 güne kadar sürer. Bir metamfetamin akşamdan kalma sırasında, bir kişi daha iyi hissetmek için daha fazla metamfetamin almaya çalışabilir.

7. Aşama: Geri Çekilme

Metamfetamin yoksunluğu yavaş bir süreç olabilir ve bir kişi semptomlarını tanımaya başlamadan önce 90 güne kadar devam edebilir. Geri çekilme, depresyon, enerji eksikliği ve zevk eksikliği gibi semptomlarla bağlantılıdır. Bu süre zarfında aşerme de yaygındır ve birçok insanın metamfetamin almaya devam etmesine neden olur.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir