Benzoxin Krem Nedir, Nasıl Kullanılır, Etkileri Nelerdir?

Sadece eczanelerde satılan benzoksin kremi sivilceli ciltler için mucizevi bir ilaçtır. Hem deri altı hem de cilt yüzeyinde etkili olan Benzoxin krem hakkında merak ettiğiniz soruların cevaplarını burada bulabilirsiniz.

Akneyi kısa sürede tedavi eden Benzoxin kremin etken maddesi Benzoyl peroxide ve Clindamycin fosfat. Bu nedenle sivilceye neden olan bakterilerin ciltte gelişmesini engeller. Kullanıcıların beğenisini kazanan bu jel, hafif kuruma ve peeling özelliği ile ciltteki fazla yağ ve kirlerin kolayca atılmasını sağlar. Ayrıca siyah nokta, beyaz nokta ve sivilceli bölgelerin oluşumunu durdurur ve sivilce sayısını azaltır. Uzman doktorlar akne vulgaris tedavisi için sadece eczanelerde satılan 50 miligramlık tüplerde raflarda duran bir benzoksazin kremi reçete ediyor. Bu ilacın yardımcı maddeleri Poloxamer 188, gliserin, simetikon, karbomer 974P, sodyum lauril sülfat, disodyum EDTA, sodyum hidroksit ve saf sudur. Bu nedenle içeriğindeki maddelere alerjiniz varsa kullanmamalısınız.

Güneş ışınlarından ve yapay UV ışınlarından kaçınıldığı bilinen Benzoxin krem, tedavi sırasında güneş yanıklarına ve lekelenmelere neden olabilir. Ağzınıza veya gözlerinize dokunmayın. Kullanıldığı andan itibaren sivilceleri azaltan bu jel, renkli giysi ve çarşaflarla temasında aydınlatıcı, saçla temasında beyazlatıcı etkiye sahiptir. Kullandıktan sonra dikkatli olmalısınız.

12 yaş altı çocukların kullanmaması gereken Benzoxin krem tam etkisini göstermesi 2-5 haftayı bulabilir. Tedavinin seyri 12 haftadan uzun sürmemelidir.

Benzoxin Krem Nasil Kullanilir
Benzoxin Krem Nasil Kullanilir

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Benzoxin Krem Nasıl Kullanılır?

Bu ilacı doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanmalısınız. Kullanacaksanız öncelikle bölgeyi temizleyin ve ılık su ile durulayın. Kuruduktan sonra jeli ince bir tabaka halinde kutudan çıkan bir spatula ile sivilceli bölgeye uygulayın. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez uygulamanız yeterli olacaktır.

Benzoxin Faydaları

Benzoxin, genellikle sivilce olarak adlandırılan sivilceleri tedavi eden bir antimikrobiyaldir. Akneye neden olan bakterileri öldürür ve lekelerin veya sivilcelerin oluşmasını engeller. Göze çarpan bir etkinin olması genellikle birkaç hafta sürer, bu nedenle çalışmıyor gibi görünse bile kullanmaya devam edin. Bazen sivilceler iyileşmeden önce kötüleşebilir, ancak doğru kullanımla cildiniz daha temiz hale gelir. Ne kadar erken kullanmaya başlarsanız, yara izi alma olasılığınız o kadar az olur. Bu ilaç, cildiniz sivilcesiz hale geldiğinde ruh halinizi iyileştirmeye ve kendinize olan güveninizi artırmaya yardımcı olacaktır. Egzama veya güneşten yanmış cildiniz varsa kullanılmamalıdır.

Benzoxin Yan Etkileri

Çoğu yan etki herhangi bir tıbbi müdahale gerektirmez ve vücudunuz ilaca uyum sağladıkça kaybolur. Devam ederse veya onlar için endişeleniyorsanız doktorunuza danışın.

  • Kuru cilt
  • Eritem (ciltte kızarıklık)
  • Kaşıntı
  • Yanma hissi
  • Cilt soyma
  • Batma hissi

Benzoxin Almayı Unutursanız Ne Olur?

Benzoxin dozunu kaçırırsanız, atlayın ve normal programınıza devam edin. Dozu ikiye katlamayın.

Benzoxin Uygularken Ne Gibi Önlemler Alınmalıdır?

Benzoxin yalnızca cildinizde kullanın. Gözleriniz, göz kapaklarınız, dudaklarınız, ağzınız ve burnunuzun içi gibi bölgelerden uzak tutun. İlaç bu alanlardan herhangi biriyle temas ederse, etkilenen bölgeyi hemen suyla yıkayın. Benzoxin çizik veya aşınmış cilt ve açık yaralar üzerinde kullanmaktan kaçının. Benzoxin boynunuz gibi hassas cilt bölgelerinde kullanırken dikkatli olun. Benzoxin, cildinizi güneş ışığının zararlı etkilerine karşı daha hassas hale getirebilir. Bu nedenle şezlong/lamba kullanmaktan kaçının ve güneşte geçirdiğiniz süreyi en aza indirin. Benzoxin krem kullanırken güneş kremi kullanmalı ve koruyucu giysiler giymelisiniz. Benzoxin krem ağartma özelliğine sahip olduğundan saçla temasından kaçının. Hatta boyalı veya renkli kumaşları, mobilyaları veya halıları ağartabilir.

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir