Dermovate Krem Nedir, Nasıl Kullanılır, Etkileri Nelerdir?

Dermovate krem, steroid adı verilen bir ilaç grubuna aittir. Dermatit, egzama ve alerji gibi çeşitli cilt rahatsızlıklarını tedavi etmek için kullanılır. Cildin şişmesini, kızarıklığını ve kaşınmasını azaltarak çalışır ve daha fazla tahrişi önler.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Dermovate Krem Nedir?

Dermovate krem harici kullanım içindir ve sadece doktorunuzun önerdiği şekilde kullanılmalıdır. İnce bir ilaç tabakası uygulamadan önce etkilenen bölgeyi yıkayın ve kurulayın. Gözleriniz, burnunuz veya ağzınızla herhangi bir temastan kaçının. Yanlışlıkla bu alanlara girerseniz bol su ile durulayın. Bir doktor tarafından tavsiye edilmedikçe, tedavi edilen bölgeyi bandaj gibi hava geçirmez pansumanlarla kapatmaktan kaçının.

İlacın kullanılması uygulama alanında incelme, tahriş, yanma hissi, kızarıklık ve şişmeye neden olabilir. Bunlar geçicidir ve genellikle zamanla çözülür. Ancak, devam ederse veya kötüleşirse doktorunuza bildirin. Dermovate kremin çocuklarda kullanılması önerilmez. Hamile ve emziren anneler bu ilacı kullanmadan önce doktorlarına danışmalıdır.

Dermovate Krem Nedir
Dermovate Krem Nedir

Dermovate Krem Neden ve Nasıl Kullanılır?

Alerjik cilt koşullarının tedavisi

Dermovate Faydaları

 • Alerjik cilt rahatsızlıklarının tedavisinde

Dermovate krem, egzama ve dermatit gibi kaşıntılı ve iltihaplı alerjik cilt durumlarının tedavisinde etkili olmaktadır. Cilt iltihaplanmasına neden olan vücuttaki kimyasalların etkilerini azaltarak çalışmaktadır. Egzama ve dermatit tedavisinde cildinize tahriş edici bir maddeye verdiği tepkinin neden olduğu kızarıklık, kaşıntı ve ağrıyı azaltır. Bu sayede görünümünüz değiştikçe benlik saygınızı ve güveniniz gelecektir. Kremi her zaman reçete edilen bir şekilde kullananın ve sadece sizlere söylenen miktarı uygulayın. Tam fayda sağlamak için reçete edildiği sürece kullanmaya devam edin.

Dermovate Krem Yan Etkileri

Çoğu yan etkileri arasında tıbbi müdahale gerektirmez ve vücut ilaca uyum sağladıkça kaybolmaktadır. Devam ederse veya endişeleniyorsanız doktorunuza danışın.

 • Cilt incelmesi
 • Uygulama yerinde reaksiyonları (yanma, kaşıntı, tahriş ve kızarıklık)

Hızlı İpuçları

 • Dermovate Merhem kızarıklık, şişme, kaşıntı ve çeşitli cilt durumlarının rahatsızlığını tedavi etmek için kullanılır.
 • Etkilenen bölgelere günde iki veya üç kez ince bir film olarak veya doktorunuzun önerdiği şekilde uygulanmalıdır.
 • Doktorunuzun önerdiğinden daha sık veya daha uzun süre kullanmayınız.
 • Yan etki riskini artırabileceğinden, doktorunuz tarafından tavsiye edilmedikçe, bandaj gibi hava geçirmez pansumanlarla tedavi edilen alanı kapatmamanız gerekir.
 • Tedavi ettiğiniz cilt bölgesinin enfekte olduğunu düşünüyorsanız, Dermovate Merhem kullanmayı bırakmalı ve doktorunuza danışmalısınız.
 • 4 haftalık tedaviden sonra cildiniz düzelmediyse doktorunuza danışın. Bir seferde dört ardışık haftadan fazla kullanmayın.

Dermovate Krem Çocuklara Uygulanabilir Mi?

Dermovate krem 1 yaşından küçük çocuklarda kullanılması önerilmez. Ayrıca daha büyük çocuklarda ve ergenlerde yan etkiler daha sık görüldüğünden kullanılması önerilmez. Pediatrik popülasyonda, çocuğu diğer hastalıklara ve atrofik değişikliklere yatkın hale getirebilecek bağışıklık sisteminin baskılanması riski yüksektir, bu nedenle önerilmez. Yine de bazı nadir durumlarda doktor bu ilacı önerilir, ancak tedavi genelde 5 gün ile sınırlıdır ve tedavi haftalık olarak gözden geçirilir.

Dermovate Krem Yüze Kullanılabilir Mi?

Hayır, Dermovate krem yüzde kullanılmamalıdır. Buna ek olarak, Dermovate krem koltuk altı (koltuk altı), kasık ve tedavi bölgesinde atrofi (doku kaybı) varsa kullanılmamalıdır. Bazı durumlarda, istisnai olarak doktorlar tarafından kullanılması düşünülebilir. Sadece doktorunuza danıştıktan sonra kullanılmalı ve mümkünse yüze uygulama en fazla 5 gün ile sınırlandırılmalıdır.

Dermovate Krem Muadilleri

 • PSOVATE
 • PSODERM
 • NEOBASE
 • KLOBATE
 • CLOVATE
 • CLOBESOL

YORUMLAR

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir