Hamilelikte Kuşburnu Çayı İçilir Mi?

Hamilelik çoğu kadın için harika bir zamandır, ancak aynı zamanda doğmamış bebeklerine potansiyel olarak zararlı bir şey tüketmemek için ne yediklerine ve içtiklerine daha yakından bakmaları gereken bir zamandır. Kuşburnu, ürettikleri kuşburnu için sadece birkaç tür değerli olsa da, farklı gül türleri tarafından üretilen küçük, yuvarlak meyvelerdir. Bitki çayı karışımları kuşburnu içerebilir ve bu bitki çoğu için güvenli ve besleyici olsa da hamile kadınlar bazı güvenlik kurallarına uymalıdır. Bebeğiniz için güvenli olduğundan emin olmadığınız herhangi bir şeyi tüketmeden önce doktorunuza danışın.

Hamilelik, bir kadının vücudunda önemli değişiklikler getirir. Ve büyüyen fetüsün iyiliği göz önüne alındığında, bazı şeyler güvenli kabul edilirken diğerleri değildir. Örneğin hamilelikte kuşburnu tüketiminin güvenliği henüz belirlenmemiştir. Bazı insanlar, tükettikten sonra baş ağrısı veya mide bulantısı gibi bazı yan etkilerden şikayet ederler. Bu nedenle hamilelikte kuşburnu kullanmadan önce doktor tavsiyesi almalısınız.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Kuşburnu Nedir?

Kuşburnu, gül bitkisinin üzerinde görünen meyvedir. Genellikle kırmızı veya turuncudur, ancak bazen koyu veya mor da olabilir. Kuşburnu, gül hep veya gül şahı olarak da bilinir. Yabani bir meyve olarak sınıflandırılır ve Afrika, Asya ve Avrupa’nın bazı bölgelerine özgüdür.

Hamilelikte Kuşburnu Almak Güvenli Mi?

Kuşburnunun hamile kadınlar üzerindeki etkilerini belirleyebilmiş bir araştırma çalışması bulunmamaktadır. Sonuç olarak, çoğu tıp doktoru hamileyken kuşburnu kullanmaktan uzak durmanızı tavsiye edecektir.

Hamilelikte Kusburnu Cayi
Hamilelikte Kusburnu Cayi

Kuşburnu Özellikleri

Diğer kuşburnu bileşenleri ve besinleri şunları içerir;

 • Magnezyum
 • Kalsiyum
 • Uçucu Yağlar
 • Yağ Asitleri
 • Sitrik Asit
 • Pektin
 • Tanen
 • Karoten

Potansiyel Faydalar

Kuşburnu çayı sizin ve bebeğiniz için gerekli besinleri sağlayabilir. Bununla birlikte, bu faydalar anekdot niteliğindedir ve bunların eksik olduğunu doğrulayan klinik çalışmalardır. Doktorunuz tarafından yönlendirilmedikçe, herhangi bir tıbbi durumu tedavi etmek için kuşburnu çayı kullanmayın.

Bitki Çayı

Kuşburnundan çay hazırlamak için yaklaşık 1 çay kaşığı üzerine 1 bardak kaynar su dökün. kurutulmuş kuşburnu ve 10 dakika demleyin. Süzün ve içirin. Kuşburnu çayı hoş aromatiktir ve istenirse balla tatlandırılabilir.

YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir