Etiler Buz Lazer Epilasyon Merkezleri

 Buz Lazer, Lazer Epilasyon uygulamaları arasında en acısız ve en etkili olma özelliğine sahiptir. Sahip olduğu çeşitli avantajları ile Buz lazer, Etiler lazer epilasyon merkezleri tarafından diğer lazer epilasyon yöntemlerine oranla daha fazla tercih edilmektedir. Etiler Buz lazer epilasyon merkezleri kullanıcı memnuniyetlerinin yüksek olduğu merkezler olmaktadır.

Etiler Buz Lazer Epilasyon Merkezleri

Lazer Epilasyonda Yeni Dönem: Buz Lazer

Kuşkusuz tüm insanların başlıca kozmetik problemlerinden biri istenmeyen kıl ve tüylerdir.

Bu problemi çözümlemek için uzun yıllardır çeşitli yöntemlere başvurulmaktadır. Piyasada istenmeyen kılların kalıcı olarak giderilmesi için kullanılan çoğu yöntem ağrılıdır. Alexandrite lazer epilasyon cihazları, Ndyag ve Diode lazer cihazlarının hepsi istenilen sonuçları verme oranlarında farklılık göstersede acı konusunda hepsi ağrılıdır. İstenmeyen kıl ve tüylerinden kalıcı olarak kurtulmak isteyen herkes ağrılı ve acılı olmasından kaynaklı olarak lazer epilasyon yöntemlerine büyük bir ön yargıyla yaklaşır. Fakat Buz Lazer, alışılmış lazer epilasyon uygulamalarının eksikliklerini gidererek son dönemin en gelişmiş ve en çok tercih edilen lazer epilasyon yöntemi olmayı başarmıştır. Buz Lazer, lazer epilasyon uygulamalarına yepyeni bir boyut kazandırmıştır.

Buz Lazer epilasyon FDA onaylı güvenilir bir sistemdir. Sahip olduğu patentli teknolojiler ile kullanıcılardan tam not almaktadır. Buz Lazerin sahip olduğu patentli teknolojilerden ilki ICE Teknolojisidir.  ICE Teknolojisi seanslar sırasında uygulama yapılan bölgeyi -3 dereceye kadar soğutarak kişiye acı hissi yerine serinlik ve ferahlık hissi verir. Bu gelişmiş kompakt soğutma sistemi sayesinde seanslar sırasında ağrı hissedilmemektedir. Diğer bir patentli teknolojisi ise kıl köklerinin kademeli olarak ısıtılmasını sağlayan SHR teknolojisidir. Bu yöntemde tedavi başlığı ciltte sürekli hareket ettirilerek masaj etkisi ile konforlu bir tedavi süreci sağlanmaktadır. SHR Teknolojisi sayesinde yoğun lazer ısısı hissedilmediği için ağrısız bir uygulama gerçekleştirilebilmektedir. Bu teknolojiler, uygulamaların ağrısız ve acısız olarak gerçekleşmelerini sağlamanın yanı sıra seanslar sırasında veya sonrasında oluşabilecek yan etkileri de minimuma indirir. Yan etkisin, acısız ve konforlu uygulamalar için Etiler Lazer Epilasyon merkezleri Buz Lazer cihazları ile faaliyet göstermektedir.

Lazer Epilasyonun Etki Mekanizmasi

 Lazer Epilasyonun Etki Mekanizması

Lazer epilasyon, istenmeyen tüyleri gidermek için konsantre ışık demeti (lazer) kullanan tıbbi bir işlemdir. Lazer epilasyon Selektif Fototermoliz prensibiyle çalışmaktadır. Selektif fototermolizde belirli bir dalga boyundaki ışık, hedef klomofor tarafından seçici olarak emilir. Hedef kolomofor, ısı yayılımı ile birlikte zarar görür. Lazer epilasyon uygulamlarında hedef klomofor, kıllara ve cilde renk veren melanin pigmentidir. Lazer epilasyon uygulamalarından uzun süre etkili sonuçlar elde edebilmek için lazer ışınının anagen (büyüme) faz sırasında kıl köküne iletilmesi gerekir. Lazer epilasyon esnasında kullanılan lazer cihazı, melanin pigmenti tarafından emilen bir ışık yayar. Kıl köklerini hedefleyen lazer ışını, cilt altında ısı enerjisine dönüşerek kıl köklerini kalıcı tahrip eder.  Ancak tüm kıl kökleri aynı anda anagen fazında olmayacağı için tek bir seansta tüm kıllardan kurtulmak mümkün değildir. Kıl kökleri her seansta bir miktar daha hasara uğrayıp yavaş yavaş etkinliğini kaybeder. Uygulamadan 2-3 hafta sonra uzayan tüm kıllar kendiliğinden dökülerek vücuttan atılır. Buz Lazer epilasyonun etki mekanizması da tıpkı bu şekilde çalışmaktadır.

Etiler Buz Lazer Fiyatları

Buz Lazer epilasyon seans fiyatları, işlem yapılacak bölge sayısına, kişinin cilt ve kıl yapısına göre yani kişiden kişiye değişiklik göstermektedir.

FDA onayına sahip ve Sağlık Bakanlığı ÜTS sistemine tıbbi cihaz olarak kayıtlı Gerçek Buz Lazer cihazları ile faliyet gösteren, Etiler Buz Lazer Epilasyon merkezlerine https://www.buzlazer.com adresinden ulaşabilir ve fiyatlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir