En İyi Vajinal Mantar İlacı Hangisi

Çoğu kadın, yaşamları boyunca en az bir kez vajinal mantar yaşar. Bunlar genellikle daha ciddi koşullara dönüşmez, ancak yine de tedbirli olmanız gerekir.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Vajinal Mantar Belirtileri

Bir vajinal mantarın en yaygın belirtileri, bölgede yoğun kaşıntı, yanma ve kızarıklıktır. Vajinal mantar enfeksiyonları, görünüşte süzme peynire benzer kalın, beyaz bir akıntı da üretebilir. Hiçbiri hoş değil, çok hızlı, etkili tedavi anahtardır. Ayrıca açık olmak gerekirse, mantar enfeksiyonları cinsel yolla bulaşmaz ve erkek bir eşin aktif mantar enfeksiyonu olan bir kadınla cinsel ilişkiye girdikten sonra tedaviye ihtiyacı yoktur.

Neyse ki, nerede ortaya çıktıklarına bakılmaksızın, maya enfeksiyonları mantar önleyici kremle tedavi edilebilir. Bununla birlikte, enfeksiyon daha geniş bir alana yayılırsa veya bunları sık sık yaşayan birkaç kişiden biriyseniz, bir doktor ziyareti ve oral reçeteli ilaçlar gerekli olabilir. Vajinal mantar için bir ilaç yardımı arıyorsanız, bugün piyasadaki en iyi mantar enfeksiyonu tedavilerinden bazıları burada.

Vajinal Mantar Ilaci
Vajinal Mantar Ilaci

Monistat

Bu tek dozluk, önceden doldurulmuş aplikatör, klinik olarak kanıtlanmış bir mantar önleyici tedavi olan ve mantar enfeksiyonlarını hızla tedavi etmede etkili olan %6.5 tiokonazol merhem içerir. Mantar aya üzerinde sert, ancak çevredeki hassas ve tahriş olmuş cilt üzerinde naziktir, bu nedenle güçlü tedavilerde sıklıkla yaşanan yanma veya rahatsızlıktan kaçınılır.

NutraBlast Boric

Her vajinal fitil, fazla mantar kaynağında hedeflemek ve ortadan kaldırmak için önerilen 600 miligram (mg) %100 saf borik asit tozu içerir. Anında ağrı kesici sunar ve genel vajinal sağlığı iyileştirmeye, pH’ı dengelemeye ve kokuları ortadan kaldırmaya çalışır. Tercih edilirse fitil aplikatörleri ayrı satılır.

YeastGard

Probiyotikler ve kalsiyum karbonat, potasyum klorür ve taş kökü yardımcıları, mantar enfeksiyonlarını dahili olarak rahatlatmak için bu günlük takviyede birleşir. Bu yutması kolay kapsüller, gelecekteki enfeksiyonları önlemeye yardımcı olarak bir adım daha ileri gider.

Kanıtlanmamış olsa da, herhangi bir karışıklık olmadan kaşıntı, yanma ve tahriş gibi bir dizi mantar enfeksiyonu semptomunu hafifletebilirler. Ayrıca gelecekteki mantar enfeksiyonlarını önlemek için de çalışabilirler. Homeopatik bir ürün olduğundan, Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından değerlendirilmemiş veya düzenlenmemiştir, bu nedenle takviye rejimine başlamadan önce bir tıp uzmanına danışın.

Vagisil

Bu krem, hızlı etkili semptomları hafifletmesi ve anında yatıştırıcı gücüyle öne çıkıyor. Vagisil Maximum Strength Anti-Itch, benzokain ve resorsinole ek olarak, A, D ve E vitaminlerinin yanı sıra yatıştırıcı, hipoalerjenik formülde patentli bir koku engelleme teknolojisi içerir.

Clotrimazole

Bu kutu bir değil iki rejim içerir ve cüzdanda hala tek doz rakip ilaçlarından daha kolaydır. Bu bir bütçe satın alma, ancak daha pahalı seçeneklerden daha az etkili değil. Daha kalın krem, yanma ve kaşıntıyı hızla yatıştırmak için yerinde kalır ve iyi emer.

Çoğu müşteri, ürünün daha önce denedikleri diğer mantar önleyicilerden daha iyi çalıştığını ve kaşıntıyı anında yatıştırdığını bildirdi. Aktif bileşen, araştırmaların mantar ve bazı bakterilerin neden olduğu enfeksiyonlarla mücadelede etkili olduğunu gösteren klotrimazoldür.

Lotrimin

Bu mantar önleyici krem, genel bir sporcu kaşıntısı için pazarlanmaktadır, ancak gözden geçirenler, kaşıntı, yanma ve maya enfeksiyonlarının diğer semptomlarını hafiflettiğini söylüyor. Mantar ve diğer mantarlara karşı serttir, ancak kasık çevresinde kullanım için yeterince yumuşaktır. Aktif bileşen, güçlü bir mantar önleyici olan %1 klotrimazoldür. Gözden geçirenler ayrıca semptomları iyileştirmek için hızlı bir şekilde çalıştığını ve hiç rahatsız edici olmadığını belirtiyorlar.

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir