Askerde Şap Ne Demek, Yemeğe Şap Atmak Ne İşe Yarar?

Askerlik öncesinde birçoğunun kafasında soru işareti olan askerde yemeklere şap atılır mı? şap nedir? gibi pek çok karmaşık soru vardır. Bu içerikte askerde şap ile ilgili aklınıza takılan sorulara yanıt bulmaya çalışacağız.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Şap Nedir?

Şap, genellikle iki sofra tuzuna verilen addır: amonyum alüminyum sülfat ve potasyum alüminyum fosfat bileşenlerini içermektedir. Normal koşulda madde 2000 yıldan uzun süredir geniş uygulama alanlarında kullanılmıştır. 20. yüzyılın başlangıcından önce rutin bir şekilde üretilmekteydi. Şap genellikle turşu, deri tabaklama, konserve ve fırınlamada kullanılır.

Şapın Etkileri

Tıp alanında ise şap: dokuları daraltma ve vücut sıvılarının akıntısını azaltabilmek amacı ile kullanılmaktadır aynı zamanda kanama durdurmaya yarayan sağlıklı bir maddedir. Şap kanamayı durdurmaktadır ve besinsel zehirlenme gibi durumlarda kusmayı sağlayabilmek için düzenli olarak kullanılan bileşendir.

Erkekte Şap Ne İşe Yarar?

Şap ya da şap taşı olarak adlandırılan bileşen erkeklerde testosteron hormonunu azaltmaktadır, kadınlık hormonunu tetikler. Erkekler şap tükettikleri zaman şehveti ve cinsel isteği azalacaktır. Şaplar tuza benzer bir yapıda olduğu için genellikle yemeklere katılarak tüketilmektedir.

Askerde Yemeklere Şap Atılır Mı?

Evet gelelim asıl meselemize. Birçoğumuz bu sorunun yanıtını merak etmektedir. Askerde yemeklere şap atılmamaktadır çünkü cinsel isteği azaltan madde olarak halk tarafından bilinir. Yemeklere konularak tüketildiği zaman erkeklerin cinsel organının sağlıklı çalışmasını engellemektedir ve cinsel isteğini azaltır. Bu nedenden dolayı askerde yemeklere şap atılmamaktadır.

Askerde sadece erler yemek yememektedir, basit bir örnek vermek gerekirse sizlerle birlikte yemek yiyen komutanlarda vardır şap atılırsa komutanlarda yemeği yemezdi, çünkü onlarında bir ailesi var ve şap onların cinsel hayatını olumsuz bir şekilde etkileyecektir.

Sap Atmak Ne Ise Yarar
Sap Atmak Ne Ise Yarar

Askerde Yemeğe Şap Atıldığını Söyleyenler Var Doğru Mu?

Askerde yemeğe şap atıldığını düşünen kişiler genellikle acemi birliğine ilk katıldıkları sırada yaşamış oldukları adaptasyon ve stres problemi nedeniyle cinsel dürtüleri etkilenmiştir. İnsanlar şehir değiştirdiği zaman ya da farklı bir ortama giriş yaptığı zaman stres oluşabilmektedir. Vücut üzerinde stres oluştuğunda genellikle bağırsak sistemi, mide ve cinsellik organları etkilenmektedir. İlerleyen zamanlarda ise ortama alıştığı için bütün vücut fonksiyonların stabil bir hale gelecektir. Yani askerde yemeğe şap atılma gibi bir olay yoktur.

Bu içerikte size yıllardır efsane olarak söylenen askerde yemeklere şap atılıyor olayını çürüttüğümüzü düşünüyoruz. Aklınıza takılan bütün soruları yorum kısmına yazarak bizlere gönderebilirsiniz.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir