Cinsel İsteksizlik İçin Şap Nasıl Kullanılır?

Cinsel isteksizlik, hem kadınlarda hem de erkeklerde görülen yaygın, yeterince tanınmayan sendromdur. Teşhis konduğu zaman, geleneksel tedavi biçimlerine nispeten dirençli olmaktadır. Cinsel isteksizlik, cinsel ilişkilere yol açabilecek herhangi bir iletişimden kaçınma ya da dokunma ile cinsel aktiviteye katılma isteksizliği ile karakterizedir. Bu sendrom genelde libido eksikliği, engellenmiş cinsel istek, düşük cinsel dürtü ya da uyarılma bozukluğu olarak kendini göstermektedir. Bazı durumlarda aşırı cinsel isteği azaltabilmek yani cinsel isteksizlik yaratmak için şap kullanılmaktadır.

Peki cinsellikte şap nasıl kullanılır ve ne işe yaradığı hakkında bilgi edinmek isterseniz içeriğimize göz atmanız yeterli olacaktır.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Şap Ne İşe Yarar? Cinsellik İçin Kullanılır Mı?

Şap, alümen cevherinden elde edilerek hem saf hem de saf olmayan formlarda doğada bulunan mineraldir. Tatlımsı büzücü bir tada sahip berrak, renksiz, kokusuz, kristal kütle ya da granül tozdur.

 • Dişeti kanamaları,
 • Diş eti iltihabı,
 • Pirore,
 • Bademcik iltihapları,
 • Farenjit, vajina iltihabı, basur, beyazımsı (vajinadan beyazımsı ya da sarımsı renkli akıntı),
 • Bel soğukluğu,
 • Mesane apsesi ve böbrek (irinle şişme),
 • Mesane ve böbrek taşları için şap yararlı olabilmektedir.

Ayrıca konjonktivit, kepek, kulak apsesi, meme hipertrofisi (boyutta artış), yanıklar, stomatit, demans (hafıza kaybı), kanama ve astım gibi rahatsızlıklarda da etkili olmaktadır. Bununla birlikte, yukarıda açıkladığımız koşullar için şapın etkinliğini kanıtlayabilmek için daha fazla araştırmaya ihtiyaç vardır.

Cinsel davranışın hayatın sağlıklı, normal bir parçası olduğunu ve pek çok insanın birden fazla cinsel partner ile aktif olmaktan ya da pek çok farklı cinsel deneyim aramaktan hoşlandığını belirtmek önemlidir. Hiperseksüalite, bir bireyin önemli bir sıkıntıya neden olduğunda veya onları kendilerine ya da başka birine zarar verme riski ile karşı karşıya bıraktığında sorunlu hale gelmektedir. Bu nedenle, cinsel isteği azaltabilmek ve daha kontrollü hale getirmek için şap kullanılır.

Cinsel Isteksizlik Icin Sap Kullanmak
Cinsel Isteksizlik Icin Sap Kullanmak

Cinsel İsteği Azaltmak İçin Şap Nasıl Kullanılır?

Cinsel isteği azaltabilmek için şapı kullanmanın en kolay yolu yemeğin içine koymaktır. Erkeklerde cinsel gücü azaltan şap kullanımları için de yine yemeklere eklenebilmektedir.

Erkeklere Şap Yedirmek İşe Yarar Mı?

“Erkeklerde şap kullanımı kısırlığa yol açabilir” sorusu ortalıkta gezinse de kısırlığa neden olmadığı bilinmektedir. Ancak erkeklerin cinsel yaşamını olumsuz bir şekilde etkilediği konusunda bulgular vardır. Özellikle şapın içerisindeki madde damar büzüşmesine neden olmaktadır, bu da erkeklerde ereksiyon problemine neden olur. Yatılı okullarda ve askerde erkeklerin yemeğine şap konulduğu söylenir. Her ne kadar doğru bir bilgi olup olmadığı belli olmasa da erkekleri endişelendiren bir söylentidir.

Şap Cinsel İsteği Azaltır Mı?

Şap kullanımı, cinsel isteği doğrudan azaltmamaktadır. Fakat şapı kullandıktan sonra kişide psikolojik olarak halsiz, yorgun ve çökmüş hissedebilir. Bu nedenle, cinsel aktiviteye girilmek istense de performansı olmayacağından dolayı şap bu anlamda etkili olmaktadır.

Cinsel İsteği Azaltan Şap Nerede Satılır?

Cinsel istek, bir duygudur ve cinsel nesnelere ya da faaliyetlere ilgi veya cinsel nesneler arama ve cinsel faaliyetlerde bulunma dürtüsüyle karakterize edilen motivasyon durumudur. Bir kişiden diğerine önemli ölçüde değişen ve koşullara bağlı olarak dalgalanan cinselliğin yönüdür.

Cinsel istekler, hem dış hem de iç ipuçları tarafından tetiklenebilen ve açık cinsel davranış ile sonuçlanabilen ya da sonuçlanmayan öznel duygu durumudur. Hayal gücü, arzu ve cinsel fantezi yoluyla ya da çekici bulduğu bir kişiyi algılayarak uyandırılabilmektedir. Arzu, kendiliğinden ya da tepkisel, olumsuz veya olumlu olabilmektedir ve bir spektrum boyunca yoğunluğu değişir.

Cinsel isteği azaltan şap aktarlarda satılır. Cinsel isteği azaltabilmek için şap kullanmayı düşünüyorsanız, şehrinizde size en yakın olan aktarı ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir