Bepanthol Kremin Yüze Faydaları

Bepanthol olarak bilinen bir kremi daha önce duymuş olmalısınız. Bu kremin ne olduğunu ve ne işe yaradığını merak ettiniz mi? Bepanthol kreminin ne olduğu hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki makaleyi takip edin.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Bepanthol Krem Nedir?

Bepanthol krem, B-5 vitamini olarak da bilinen aktif bileşen pantotenik asit içeren krem türlerinden biri olarak bilinir, bu madde birçok kozmetik ve kremde kullanılmaktadır. Ve saç ve cilt için özel özellikleri, diğer adlarından birinin altındaki içerik listesinde bulunan yüz bakımı için Bepanthol kremini bulabilirsiniz:

 • dekspantenol dekspantenol.
 • D-pantenol alkol kremi
 • bütanamid
 • pantotenik asidin alkol analoğu.
 • provitamin B-5

Bepanthol krem veya daha genel olarak Bepanthol onarıcı merhem olarak bilinen, kortizonsuz benzersiz formülü ile ayırt edilir ve özellikle atopik dermatit veya egzama başta olmak üzere çeşitli cilt rahatsızlıklarını tedavi edebilir.

Bepanthol Kremin Yuze Faydalari
Bepanthol Kremin Yuze Faydalari

Faydalar

Bepanthol faydaları aşağıdaki gibidir:

 • Uygulandıktan sonra 30 dakika içerisinde kaşıntıyı gidermeye yardımcı olur.
 • Cilt bariyerinin yeniden yapılanmasını sağlar.
 • Hasarlı cildi onarmaya yardımcı olur.
 • Ciltteki kızarıklık ve soyulmayı azaltır.

Kullanım

Genellikle atopik dermatit veya diğer adıyla egzama tedavisinde kullanılan bu krem, cilt bariyerini onarmaya ve cildin su kaybını azaltmaya yardımcı olur ve cildin nemini artırmanın bir sonucu olarak bu krem, cilt tahrişini, kızarıklığı ve kaşıntıyı gidermeye yardımcı olabilir. egzamadan kaynaklanır.

Dozajlar ve Kullanım Yöntemi

Yapmanız gereken tek şey, yeterli miktarda kremi, açık yaralarda kullanmamaya özen göstererek uygulama yapılacak yere uygulamaktır. Tedaviyi günde 3 kez kullanabilirsiniz.

Yan Etkiler

Bu tedavi, klinik olarak test edildiğinden ve oldukça etkili olduğundan hem yetişkinler, hem de çocuklar ve bebekler için güvenlidir.

Kullanım İçin Önlemler

Bu ilacı açık yaralarda kullanmamanın önemine dikkat etmek önemlidir.

Bepanthol Kremi İle Cilt ve Saç İçin Kullanımları Arasındaki Fark Nedir?

Bepanthol cilt ve saç kremi arasındaki fark kullanımlarında yatmaktadır, bu krem cildin nemini ve pürüzsüzlüğünü arttırmak ve egzama ve diğerleri gibi çeşitli cilt problemlerinden kurtulmak için kullanılır. Saça gelince, bu tedavi yumuşak, güçlü ve kalın saçlar elde etmek için kullanılır.

Bepanthol krem, saç ve cilt problemlerini tedavi etmek için kullanılabilecek en ünlü krem türlerinden biridir. Bepanthol kremin çeşitli türleri vardır ve her birinin kendi kullanım alanları ve onu diğerlerinden ayıran avantajları vardır.

YORUMLAR

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir