Havuz Kimyasalları Nelerdir ve Nasıl Kullanılır?

Genellikle havuz kimyasalları pH düşürücü, klor, parlatıcı, çöktürücü, yüzey temizleyici, yosun önleyici, iyon tutucu ve kış bakım kimyasalı gibi ürünler kullanılmaktadır. Havuzların bakımlı, temiz ve sağlıklı olması her birey için çok önemlidir. Görüntü ve sağlık açısından havuz temizliği ve dezenfeksiyonu önemlidir ve dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesidir. Havuz kimyasalları seti havuz suyunu istenilen uygunluğa ve şartlara sabitleyen ürünlerdir ve havuz kimyasalları olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Her havuz için farklı havuz kimyasalları bulunmaktadır.

Havuz kimyasallarının kullanım oranları hava sıcaklığı, havuzun tipi, konumu ve kullanıcı sayısına göre değiştirmektedir. Çok önemli bir diğer husus ise havuz parametrelerinin kabul edilebilir olmasıdır ve gerekli sınırlar içinde kalması gerekir.

ehavuzmarket
ehavuzmarket

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Havuz Kimyasalları Seti Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Havuz kimyasalları seti içerisinde birçok ürün bulunan ve havuz için gerekli bakımları sağlayan setlerdir. Havuz kimyasalları için şu ürünler kullanılmaktadır;

Klor: Sıvı veya toz klor, havuz suyunun dezenfeksiyonu için kullanılır. Suyun içinde bulunan herhangi bir bakteri, mantar vb. organizmaların çoğalmasını ve üremesini engellemek için kullanılır. toz klor fiyatları

Yosun Önleyici: Havuz suyunun çeşitli bakteri ve mantarlara doğrudan toksik etkisi vererek yok etmek amacı ile kullanılır. Haftalık periyotlarla uygulanması gerekir.

Sıvı pH Düşürücü: Asit formatında seyreltilmiş olarak sıvı bir bileşik olan sıvı pH düşürücü, genellikle pH değeri yüksek olan suların klor değerlerini aktif çalışması için ve pH değerlerini düşürebilmek için kullanılır. Genellikle havuz suyu pH değeri 7.0 ile 7.3 değerleri arasında olması gerekir.

Havuz Parlatıcı Kimyasal: Güçlü bir bileşik olan havuz parlatıcı kimyasalları havuz suyu üzerinde çökmeyen yüzer halde bulunan bu sebeple kirliliğe neden olan topaklanmaların daha rahat tutulmasını sağlayan kimyasal üründür. Havuz koşullarına göre 100 m³ havuz suyu için 500 ile 2000 gr ürün, denge tankından uygulanması gerekir.

Ayak Dezenfektanı: Havuz girişlerinde kullanılan ayak dezenfektanları ile dışarıdan havuz suyuna oluşabilecek mikroorganizma, mantar ve zararlı bakterilerin öldürülmesi sağlanmaktadır. Bu sayede havuz suyunun dışarıdan kirletilmesi engellenir ve daha uzun süre sağlıklı kalması sağlanmaktadır.

Filtre ve Yüzey Temizleyici Havuz Kimyasalı: Bu ürün asidik bir bileşiktir. Havuzun kirlilik durumlarına göre su ile seyreltilerek kullanılır. Uygulamaya koyduktan sonra kirlerin çıkma durumuna göre takip edilerek bol suyla yüzey temizlenmesi gerekir.

Havuz Kış Bakım Kimyasalı: Kış aylarında havuz tesisatları içinde ve havuz suyunda kireçlenmeler, yosunlaşma ve donma sonucu oluşan çatlakları önlemek amacı ile kullanılır. 100 m³ suya 6 litre dökülerek 3 ile 4 saat sirkülasyon yaparak tam karışım sağlanır. Bu işlem 1 ile 1,5 ayda bir defa tekrarlanması gerekir ve klor takviyesi ile etkisinin güçlendirilmesinde fayda vardır.

Bu uygulamaları açık ve kapalı yüzme havuzlar, olimpik havuzlar, süs havuzlar, eğlence havuzları, termal havuzlar, masaj ve jakuzi sistemleri ve diğer tüm SPA uygulamalarında kullanılmaktadır. e-havuzmarket sitesi bu temel ürünleri müşterilerine sunmaktadır.

Toz Klor Fiyatları

Toz klor havuzlarda dezenfektan amacı ile kullanılan bir üründür. Sudaki mikroorganizmalara karşı mücadelelerde kullanılmaktadır. Toz klor manuel olarak elle uygulanmaktadır. Kullanımı olukça kolaydır ve tablet klorlara göre daha ekonomik fiyatlara sahiptir. Toz klor fiyatları hakkında bilgi almak isterseniz www.e-havuzmarket.com/ sitesine göz atabilirsiniz.

Tüm Havuz Ekipmanları E Havuz Market Sitesinde

e havuz market sitesinden havuz ile ilgili tüm ürünleri buradan temin edebilirsiniz. Hemen internet sitesine girerek kampanyada bulunan ürünleri inceleyebilirsiniz. 100 TL üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir ve kapıda ödeme imkanı sağlamaktadır.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir