Yüz Yogası ile Cildinizdeki Lekeleri Azaltın

Günlük hayatımızın endişeleri cilt sağlığımızı etkiler ve bu da yüzümüze akne, kırışıklık gibi erken yaşlanma belirtileri olarak yansır. Bu cilt sorunları görünüşünüzü ve nihayetinde özgüveninizi etkileyebilir. Aknelerden kurtulmak için mücadele mi ediyorsunuz? Yüz yogası imdadınıza yetişebilir. Yüz yogası ile eski sivilcelerin siyah lekeleri bile bir ay içinde kalıcı olarak yok olabilir.

Yüz yogasının sadece cilt sağlığınız için faydalı olmadığını, sinüzit ve migren gibi rahatsızlıklara bile veda edebileceğinizi ekleyen yogi, egzersizlerin düzenli ve titizlikle takip edilmesi gerektiğine dikkat çekiyor.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Akne Nedenleri

Akne Kronik inflamatuar bir cilt rahatsızlığıdır. Aşırı yağ üretimi ve bakteri birikimi sivilce oluşumuna katkıda bulunur. Yüz, boyun, göğüs, sırt ve omuzlar, en fazla sayıda işlevsel yağ bezine sahip oldukları için genellikle en çok etkilenen bölgelerdir.

11-30 yaş grubundaki insanların çoğunluğu akneden etkilenir. Bazılarının 30 veya 40 yaşından sonra yetişkin olarak akne geliştirmesi nadir değildir. Hafif, orta ve şiddetli gibi farklı akne türleri vardır. Bunun nedeni, strese bağlı pigmentli cilt durumunun şiddetli etkisi ve ayrıca dalgalanan hormon seviyeleri olabilir. Akne, kişinin özgüvenini ve benlik algısını ciddi şekilde etkileyebilir.

Akneden Kurtulmak İçin İpuçları

Güzellik içten dışa doğru gelişen bir süreçtir. Güzel bir cildi korumak için içinizi ve dışınızı temizlemeniz gerekir. Doğru beslenin ve yüz yogası yapın!

Doğru beslenmek bir zorunluluk değil bir hobi olmalı ve yüz yogası yapmak da temiz bir cilt için öz disiplin olmalı. Akne düşündüğümüzden daha ciddi bir sorun. Sadece ciltte değil, çok daha derinlerde. Akneniz olduğunda, sisteminizde bir şeyler ters gitmiş demektir. Akne genellikle düşük özsaygı ve özgüven eksikliğinin bir nedenidir. Cilt sorununuz varsa, bunun nedeni bir sindirim sorunu olabilir. Dolayısıyla, cilt sağlığınızı düzeltmek için önce sindirim sağlığınızı düzeltmeniz gerekir.

Yoga uzmanı, yüz yogası yapmanın stresi azaltmaya, toksinlerden ve atıklardan kurtularak sistemi temiz tutmaya ve hormonal dengeyi iyileştirmeye yardımcı olabileceğini, tüm bunların da akne tedavisine yardımcı olduğunu belirtiliyor.

Akne ile Mücadele İçin Yüz Yogası Pozları

1. Gülümseyerek ‘Om’ Deyin

Gözlerinizi kapatın ve hafifçe gülümseyin, bu sırada kaşlarınızın arasındaki noktayı dengeleyici bir yer olarak imgeleyin.

2. Balon Duruşu

  • Ağzınızı hava ile doldurun.
  • 10 saniye boyunca sıkıca tutun.
  • İşaret Parmağınızı yerleştirin ve nefesi tutun.
  • Bunu 5 kez ve günde 3 kez tekrarlayın.

3. Yanaklarınızı Şişirin

Ağızdan nefes alın ve nefesi yanaktan yanağa doğru genişletin, sonra bırakın.

Yoganın Anlamını Kavramak

Yoga kelimesi ‘birlik’ veya ‘teklik’ anlamına gelir. Sanskritçe’de ‘birleşmek’ anlamına gelen Yuj kelimesinden türetilmiştir. Ruhani açıdan bu birleşme, bireysel bilincin evrensel bilinçle birleşmesi olarak tanımlanır. Pratik düzeyde yoga, asana, pranayama ve meditasyon uygulamaları yoluyla yaşamdaki potansiyelimizi açığa çıkarmak için beden, zihin ve ruhu bütünleştirmek anlamına gelir.

Bu, genel olarak yogayı, nefes kontrol egzersizleri ve tüm dikkatimizi yüce varlık gibi belirli bir nesneye odaklayarak sessizliği gözlemleme yoluyla doğuştan gelen potansiyelimizi hızlandırmak için fiziksel bedenin ve zihnin asimilasyonuna yönelik olarak tanımlayan geniş bir tanımdır. Belirli aralıklarla nefes alıp vererek nefesi kontrol etme egzersizleri bedenimizi zihnimizle bütünleştirir.

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir