Linear aydınlatma kullanarak ortamı aydınlatmak için 10 çekici fikir

Linear aydinlatma
Linear aydinlatma

İster tavan veya duvar, ister sıva üstü veya sıva altı, ister sarkıt veya gizli lineer LED armatürler ve bu popüler ışıklardan üretilen çeşitli modeller ile her alanı aydınlatabilirsiniz.Bu pahalı ve lüks ışıkları kullanın.

Alanınızı aydınlatmak için çekici fikirler ve tasarımlar arıyorsanız, bize katılın ve bu makalede LED Linear armatürler kullanarak farklı mağaza, ofis ve konut ortamlarını aydınlatmak için 10 çekici fikri inceleyeceğiz.

Linear aydınlatma kullanan ticari alan aydınlatması için yaratıcı fikirler

Ticari mekanlarda doğru ve çekici aydınlatmanın önemi yadsınamaz. Mağaza alanında uygun aydınlatma, işletmenizin satışlarına ve refahına doğrudan etki eder ve mağaza alanınızı uzun süre keyifli ve tatmin edici bir ortama dönüştürebilir.

Müşterileri dönüştürün.

Bu bölümde, LED linear armatür kullanarak mağaza ve ticari alanların aydınlatılması için bazı çekici ve yaratıcı fikirleri inceleyeceğiz.

 1. Yapınızın tavan yüksekliği yüksek ise sarkıt linear aydınlatmalar mekanınıza genel ya da ambiyans adı verilen ışık sağlamak için iyi bir seçenektir. Bu ışıklar kendileri için üretilmiş birbirinden güzel sarkıt linearler  sayesinde ortama kaliteli ve entegre bir ışık sağlamaktadır.
 2. – İstediğiniz yüzeyin sıvasını bitirmeden önce aydınlatmayı düşündüyseniz veya yüzeyde oluk oluşturma imkanınız varsa sıva altı LED lineer armatür kullanabilirsiniz. Özellikle çerçevesiz olan bu ışıklar, kaliteli bir ışık sağlamanın yanı sıra mekanınıza minimal ve modern bir etki de verebilir.
 3. – İnsan gözü bilinçsizce çizgileri takip eder. Bu özelliği kullanabilir ve lineer armatürler, ihtiyacınız olan aydınlatmayı sağlamanın yanı sıra müşteriyi mağazanın farklı bölümlerine yönlendirebilecek şekilde monte edebilir ve kullanabilirsiniz.
 4. 4- Ahşap baffle tavan ve linear LED armatürler kombinasyonu mekanınızda çok güzel ve modern bir görünüm yaratabilir. baffle arasındaki boşluğa lineer LED armatürler yerleştirerek şık ve güzel bir dekoratif objeye sahip olabilirsiniz.
 5. Linear armatürlerin kullanıldığı ofis aydınlatması için pratik fikirler
 6. Ofis aydınlatmasının güzelliği ve çekiciliği dışında iki önemli nokta göz ardı edilmemelidir, birinci nokta ofis ortamının aydınlatmasının çalışanların çalışmaları için yeterli aydınlatma olacak şekilde olması gerektiği, ikinci nokta ise üretilen ışık çalışanların göz yorgunluğuna ve kamaşmasına neden olmamalıdır, bu nedenle ışıkları titremeyen veya yanıp sönmeyen ışıkla kullandığınızdan emin olun. Şimdi, bu iki noktayı takiben, ofis aydınlatması için bazı pratik fikirleri gözden geçireceğiz.
 7. – Ofis ünitelerinin veya giriş bankolarının girişi, müşterinizin çevrenizle ilk görüşü ve ilk karşılaşmasıdır, bu nedenle kesinlikle masa ve giriş banko aydınlatmasının yanı sıra gizli ışıklar (T5 ışıkları kullanarak) linear ışıklar kullanabilirsiniz. girişi konumlandırmak ve vurgulamak için. . sıva altı  lineer armatürler, özellikle kenarsız tip, ofisinizin girişine modern ve minimal bir görünüm kazandırabilir.
 8. – Büyük masalar ve konferans masaları için özel aydınlatma düşünün. Dikdörtgen veya linear masa armatürleri siparişi vererek toplantılarınıza ve iş randevularınıza lüks ve modern bir hava katabilirsiniz.
 9. 3- Ofis ortamınızın tavan yüksekliği yüksek mi yoksa alçak tavanınız mı var? Eğer yapınız bu gibi durumlara sahipse sizin için en doğru seçim sarkıt lineer armatürler  kullanmaktır. Bu linearlar, ışık kaynağının yüksekliğini azaltarak çalışanların iş yerlerinde ve masalarında yeterli ve kaliteli aydınlatma sağlayabilir.
 10. – İki yönlü Linear armatürleri unutmayın! Bu ışıklarda ışığın endirekt olarak parıldaması ve gerekli genel ışığın en iyi şekilde sağlanması için ışığın üst kısmına modüller monte edilir. Açıkçası, bu model sadece sarkıt linear armatürlerde mevcuttur.

Konut aydınlatması için çekici fikirler

Linear LED armatürlerde  yerleşim alanlarında çok manevra kabiliyetine sahiptir. Salon evin en sık kullanılan yeridir ve bu alana yerleştirilen objeler genellikle evdeki diğer objelere göre daha büyüktür.

Minimal ve lüks görünümüne dikkat edilmesi, bu alanın aşırı kalabalık olmasını engellediği gibi, etkinlikleriniz için bütünleşik ve uygun ışık sağlar.

Yatak odalarında tavandan çevre duvara uzanan sıva altı linear armatürler kullanarak yatak odasına çekici bir etki verebilirsiniz. Yatak odasına rüya gibi bir görünüm vermek için bu ışıkları yatağı aydınlatmak için de kullanabilirsiniz.

Mutfağa evin kalbi denildiğini duymuşsunuzdur. Mutfakta ise tezgah üstüne sarkıtmalı bir aydınlatma armatürü takarak veya mutfak planına göre bir aydınlatma siparişi vererek bu hayati alan için sade ama lüks bir aydınlatma oluşturabilirsiniz.

Kaynak:Ecowat

YORUMLAR

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir