Burun Estetiği

Günümüzde burun estetiği oldukça popüler bir işlemdir. Yüz, ilk bakışta göze çarpan bir bölgedir. Bu nedenle yüzde oluşan şekil bozuklukları kişiyi psikolojik açıdan olumsuz etkileyebilir. Ayrıca burundaki deformasyonlar insan sağlığını da olumsuz etkileyecek türdendir.

Burun Kaldirma Egzersizleri
Burun Kaldirma Egzersizleri

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Burun Estetiği Nedir?

Tıp sektöründe uygulanan teknikler geliştikçe burun estetiği işlemine yönelen kişi sayısı gün geçtikçe daha da artıyor. Çünkü geçmiş zamanlara kıyasla günümüzde burun estetikleri daha rahat ve kolay gerçekleştirilebiliyor. Burun estetiği, tıp sektöründe aynı zamanda rinoplasti olarak adlandırılır.

Burun Estetiği Hangi Durumlarda Yapılır?

İnsanlar estetik kaygıların yanı sıra sağlık probleminden dolayı burun estetiği yaptırmak isteyebilir. Burundaki deformasyonların giderilmesiyle hem sağlıklı nefes alınabilir hem de estetik kaygılar ortadan kalkar. Sonucun beklentiyi karşılaması için alanında uzman doktorlara başvurmak önemlidir.

Burun Estetiği Yöntemleri Nelerdir?

Rinoplastinin açık ve kapalı olmak üzere iki çeşidi vardır. Açık rinoplastide burun delikleri arasından küçük kesi açılıyor. Açılan kesinin işlevi cerrahın görüş açısını genişletmektir. Kapalı rinoplastide açılan kesi burun deliklerinin iç kısmında kalır. Bu nedenle iz kalsa bile görünmeyecek konumdadır.

Burun Estetiği Fiyatları

İnsanların rinoplasti hakkında yaygın olarak yaptığı araştırmalardan birisi fiyatlardır. Eğer rinoplasti fiyatları konusunda endişeleriniz varsa doktorlarla görüşmeniz net fiyat almanızı sağlayacaktır. Ayrıca operasyon hakkında merak ettiğiniz diğer soruları da rahatlıkla sorabilirsiniz.

Jinekomasti Neden Oluşur?

Jinekomastinin temel sebebi östrojen ve testosteron hormonlarının düzensizliğidir. Hormonların dengesiz hâle gelmesiyle jinekomastibelirtileri ortaya çıkabilir. Testosteron hormonunun azalması, östrojenin artmasıyla birtakım belirtilerin ortaya çıkması normaldir.

Jinekomasti Sebepleri Nelerdir?

Hormon dengesizliğinin birden fazla sebebi vardır. Bazı kişilerde doğal sebeplerden dolayı hormon bozuklukları meydana gelir. Kimilerinde ise bir rahatsızlık sonucunda jinekomasti belirtileri gözlemlenebilir. Her iki durumda da alanında uzman doktorlarla görüşmek gerekir.

Jinekomasti Tipleri Nelerdir?

Araştırma yaptığınız zaman karşınıza glandüler, mikst tip ve lipomatöz olmak üzere üç çeşit jinekomasti tipi çıkacaktır. Glandüler jinekomastide büyümeye meme dokusu sebep olur. Yağ dokusunun artmasıyla oluşan jinekomastiye lipomatöz adı verilir. İkisinin karışımıyla oluşanlara da mikst deniyor.

Popo Estetiği Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda popo estetiğihakkında araştırma yapan kişi sayısı giderek artış göstermiştir. Sırt ve bel bölgesine kombine olacak şekilde uygulanan operasyonlardan biridir. Tıp sektöründe Brezilyan Poposu Estetiği olarak da anıldığını bilmenizde fayda var.

Kalça Estetiği Uygulamaları Nelerdir?

Kalça estetiği dolgunlaştırma ve biçimlendirme, popo küçültme, popo dikleştirme olmak üzere üç çeşittir. Bu nedenle ihtiyacınıza yönelik popo estetiği işlemi yaptırmanız daha doğru olacaktır. İhtiyacınızı belirledikten sonra doktorlarla görüşerek estetik operasyon yaptırabilirsiniz.

Popo Dikleştirme Ameliyatı

Düzensiz kilo alıp verme ya da yaşın ilerlemesi sebebiyle kalça bölgesinde sarkma meydana gelebilir. Böyle durumlarda uzmanlara danışırsanız dikleştirme ve germe işlemi önerilecektir. Kimi hastalarda gerekli olduğu için fazla deri çıkarılır ve dolgu uygulanır.

Popo Büyütme ve Popo Estetiği Yöntemleri

Liposuction ve yağ enjeksiyonu vasıtasıyla poponun şekillendirilmesi mümkündür. Öncelikle poponun dış alt kısmına liposuction uygulaması yaparak fazla yağlar alınır. Bu işlem alanında uzman doktorlar tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Böylece popodaki sarkık görünüm giderilmiş olacaktır.

Popo Estetiği Fiyatları

Günümüz koşullarında insanlar estetik operasyon yaptıracağı zaman ilk olarak fiyat incelemesi yapıyor. Daha önce hiç estetik operasyon deneyimi yaşamadıysanız mutlaka alanında deneyimli ve uzman doktorlara danışmalısınız. Her doktorun belirlediği fiyat aralıkları farklıdır. Bu nedenle görüştüğünüz doktorlara fiyat bilgisi sorabilirsiniz. Başarılı ve bütçenizi aşmayacak popo estetiği yaptırmak istiyorsanız doktorları detaylıca araştırmalısınız.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir